logo

ANACREON - HISTORIE


Kapela Anacreon zmiňuje začátek působení rok 2012, kdy je v šestičlenné sestavě, má jasno ve svém žánru,  kterým je melodic-metal
a začíná se zúčastňovat různých soutěží jako jsou například:
* Celosvětová soutěž Hard rock rising 2013 - kde z 200 kapel bylo vybráno osm nejlepších, které pak mezi sebou bojovaly v pražském HARD ROCK CAFÉ. V této soutěži se kapela Anacreon umístila na 6. místě.
*Celorepubliková soutěž Life music forantry 2013 - zde kapela Anacreon zvítězila  a díky této soutěži nahrála své první album DANÁ DOBA
v nahrávacím studiu Doxi.

Po nahrání CD se kapela dostává do podvědomí a začínám koncertovat v menších klubech.
Později se objevuje v hitparádě Česká desítka rádia ROCKZONE, nejdříve se singlem Černá vdova, se kterým dosáhla 3. místa, a poté se singlem Stigmata, který skončil na 1. příčce.

V listopadu 2013 se kapela rozhodla rozloučit se zpěvačkou Michaelou Zemanovou. I přesto dál zkouší, pracuje na nové tvorbě a odehrává koncerty se zastupující zpěvačkou. Několik měsíců probíhají konkurzy!
Začátkem roku 2014 kapela ohlašuje novou zpěvačku, kterou je herečka Veronika Zelníčková. Hned v dubnu se Anacreon představuje s úspěšným singlem „Není kam stárnout“, který se umístil na 2.místě v Czech parádě na Tv REBEL. Avšak během pár měsíců v kapele dojde k dalším změnám. 

Během roku 2015 kapela představuje nového baskytaristu Jana Diviše a bubeníka Jana Medunu. 
15. prosince 2015 vydávají novou desku "NA HRANĚ OSUDU", která byla natočena v klatovském studiu ExAvik. Album je vydáváno vydavatelstvím AVIK. Od té doby je kapela stále ve stejné sestavě.
Začíná se objevovat na větších festivalech. Za zmínku určitě stojí např. Masters of Rock nebo TaRock

V roce 2017 kapela získává možnost hrát, jako host na XXXV Double Tour s kapelou Arakain. Odjíždí tedy s kapelou Arakain na jarní tour 15ti koncertů, které je pro kapelu nečekaně úspěšné! Na podzim tedy s nimi znovu odehrají další tři koncerty.
Během tour kapela vydává singl "Příběh" s videoklipem sestříhaný právě z podzimního tour s kapelou Arakain.

Během roku 2018 pracuje na novém albu.

V březnu 2019 vydává album "SVĚDOMÍ"


ČLENOVÉ:
Zpěv: Veronika Krejzová (dříve Zelníčková)
Klávesy / zpěv: Tomáš Krejza
Kytara / zpěv: Martin Piskáček
Bicí nástroje: Jan Meduna
Baskytara: Jan Diviš

Partneři

 
anacreon.metal@email.cz

tel: +420 601 002 535