logo

ANACREON - HISTORIE


Kapela Anacreon zmiňuje začátek působení rok 2012, kdy je v šestičlenné sestavě, má jasno ve svém žánru,  kterým je melodic-metal a začíná se naplno věnovat skládání a tvrdému zkoušení.

Kapela se také začíná zúčastňovat různých soutěží jako jsou například:
Celosvětová soutěž Hard rock rising 2013 - kde z 200 kapel bylo vybráno osm nejlepších, které pak mezi sebou bojovaly v pražském HARD ROCK CAFÉ. V této soutěži se kapela Anacreon umístila na 6. místě.

Celorepubliková soutěž Life music forantry 2013 - zde kapela Anacreon zvítězila  a díky této soutěži nahrála své první album DANÁ DOBA
v nahrávacím studiu Doxi.

Po nahrání CD se kapela dostává do povědomí.
Později se objevuje v hitparádě Česká desítka rádia ROCKZONE, nejdříve se singlem Černá vdova, se kterým dosáhla 3. místa, a poté se singlem Stigmata, který skončil na 1. příčce.

Od roku 2012 kapela Anacreon prezentovala svojí tvorbu na více než 100 koncertech.

V listopadu 2013 se kapela z několika nepříjemných důvodů rozhodla rozloučit se zpěvačkou Michaelou Zemanovou. I přesto dál zkouší, pracuje na nové tvorbě a odehrává koncerty se zastupující zpěvačkou. Několik měsíců probíhají konkurzy!
Začátkem roku 2014 kapela ohlašuje novou zpěvačku, kterou je herečka Veronika Zelníčková. Hned v dubnu se Anacreon představuje s úspěšným singlem „Není kam stárnout“, který se umístil na 2.místě v Czech parádě na Tv REBEL. Avšak během pár měsíců v kapele dojde k dalším změnám, nicméně stále se pracuje na nové desce!

Momentálně je kapela v plné pětičlenné sestavě!
15. prosince představil novou desku NA HRANĚ OSUDU, která byla natočena v klatovském studiu ExAvik. Album je vydáváno vydavatelstvím AVIK.
Od té doby je kapela stále ve stejné sestavě.


ČLENOVÉ:
Zpěv: Veronika Krejzová (dříve Zelníčková)
Klávesy / zpěv: Tomáš Krejza
Kytara / zpěv: Martin Piskáček
Bicí nástroje: Jan Meduna
Baskytara: Jan Diviš

Partneři

 
anacreon.metal@email.cz

tel: +420 601 002 535